top of page

Minu raamatud

Kunstiteraapia_kaaned.jpg
isaesikaaas.jpg

"Kunstiteraapia - sissejuhatusest praktikani"

esimene eestikeelne ülevaatlik tekst kunstiteraapiast, mida on kaua oodatud.

Kunstiteraapia_kaaned.jpg

Kunstiteraapiast on abi paljudele inimestele näiteks koolides ja lasteasutustes, haiglates, ohvriabis, rehabilitatsioonis ning hooldekodudes. Kunstiteraapia aitab inimestel väljendada seda, milleks sõnadest puudu jääb ning leida kunsti ja analüüsi kaudu lahendusi elus tekkida võivatele probleemidele. See on positiivne ja aktiivne võimalus ennast turvalises keskkonnas väljendada. Raamatust saad lugeda kunstiteraapia põhitõdedest:  definitsioonidest, teraapiasuhtest, materjalidest ning lisaks tutvustame kunstiteraapias kasutavat klienditöö analüüsi ja traumatööd. Raamat on illustreeritud paljude fotodega meie praktikast.
 
Oleme raamatu teinud hästi praktiliseks. Tekst on kergesti loetav, nii et seda saavad lugeda ka inimesed kellel ei ole eriharidust. Raamatus on ka praktilisi harjutusi, mida igaüks saab läbi proovida. Lisaks oleme lisanud näiteid ja juhtumeid oma praktikast, mis peaks meie teksti veelgi arusaadavaks tegema.  

Raamat pakub kindlasti huvi sulle, kes sa tahad kunstiteraapiast rohkem teada saada. Oled sa siis kunstiteraapia üliõpilane, praktiseeriv loovterapeut, õpetaja, psühholoog või eripedagoog ja miks ka mitte lihtsalt kunstiteraapia huviline.

Raamatu kaanekujunduse autoriks on Rait Sohkin.

MidaIsaVajab

"Mida Isa Vajab"

isaesikaaas.jpg

Raamatus „Mida isa vajab“ on psühhoanalüütiline psühho- ja kunstiterapeut Helen Tartes-Babkina toonud kaante vahele laste lood oma isadest. Laste jutud ja kunstitööd kajastavad, kui väga nad armastavad oma isa ning märkavad, mida isa vajab.
Laste loomingust on omakorda ainest saanud Monica Meiuse illustratsioonid ja Olavi Ruitlase luule. Nende riuklik looming toob laste siiruse ja otsekohesuse veel rohkem esile. Raamat on hoogne ja vigureid täis lustakas lugemine isadele, lastele ja tervele perele.
Raamatut rikastab seikluslik lauamäng, mis viib ootamatutele radadele.

emaingel

"Minu Ema On Ingel"

Raamat "Minu ema on ingel" sai loodud just laste endi jaoks, kes vajavad abi ja tuge raske kaotusega toime tulemisel. Samas on iga lapse isiklik lein puudutamas ka kõiki ümberkaudseid teisi lapsi, kes vajavad selgitust tekkinud kurvast olukorrast.


Minu raamat kirjeldab lapse elu koos kujuteldava emaga, kes on ingel. Lapsel, kes leinab oma ema on arenguliselt vajalik jätkata oma sisekõne emaga, mis on leina tõttu katkenud või häiritud. Seetõttu võib raamatust saada lapse jaoks abivahend, mille abil ta saab mõista enda ja ema lahus olemist ning samas mitte unustada, et ema puudumine ei tähenda seda, et ema ei võiks lapse sisemaailmas edasi elada ja teda toetada.

Kunstiaamat

"Kunst abiks lapse ja noore mõistmisel - kunstiteraapia põhimõtted abiks lapsevanemale ja lastega töötavale spetsialistile. "

Kunst abiks lapse ja noore mõistmisel on mõeldud lapsevanemale ja lapsega töötavale spetsialistile eesmärgiga pakkuda, kunsti kasutades võimalusi laste ja noortega kontakti loomisel, nende tundma õppimisel, murede ja probleemide käsitlemisel ning lahenduste leidmisel. Raamatus on toodud kunstilise tegevuse läbiviimise ja analüüsimise põhimõtteid. Antud raamat sisaldab rohket näitlikku materjali, mille abil on võimalik aimu saada kunstiliste tegevuste ja materjalide kasutamise võimalustest, laste ja noorte toetamisel.

 

Raamat sobib:

• lapsevanemale

• laste- ja noortega töötavatele spetsialistidele (pedagoogid, sotsiaaltöötajad, psühholoogid, arstid jt.)

• lastega tegelevatele kunstnikele

• kunstiteraapia põhimõtete mõistmise õpikuks õpilastele, üliõpilastele

• noortele endile.

 

Helen Tartes-Babkina on psühholoog ja terviseteaduse magister kunstiteraapiates, kes on aastast 2001 pühendunud peamiselt laste ja noorte probleemide lahendamisele. Käesolev raamat põhineb enamjaolt Helen Tartes-Babkina isiklikul kogemusel ning näitlikustamiseks toodud juhtumid on pärit tema enda poolt läbiviidud seanssidest.

EHA RÜÜTEL
Tallinna Ülikooli kunstiteraapia õppekava juht
Eesti Loovteraapiate Ühingu aseesinaine
Euroopa Kunstiteraapiate Hariduse Konsortsiumi
(ECArTE) juhatuse liige

"Helen Tartes-Babkina annab lihtsalt ja köitvalt hea ülevaate kunsti teraapilise kasutamise võimalustest toetudes aastatepikkusele töökogemusele. Raamatu oluliseks väärtuseks peangi autori teraapiatöö praktikast lähtuvaid töövõtteid ja juhtumikirjeldusi. Soovitan raamatut kõigile, kes tunnevad huvi kunstiteraapia ja kunsti kaudu suhtlemise vastu, eeskätt lapsevanematele, kunstiõpetajatele, professionaalsetele aitajatele, kunstiteraapia üliõpilastele."

EDA MÖLDER
psühholoog ja MTÜ Eluliin juhatuse liige

"Kunstilooming on eneseväljendus, kus võib avaldada oma kõige sügavamaid, varjatumaid ja peidetumaid tundeid.

Läbi kunsti saab väljendada seda alateadvuslikku materjali, mille väljendamiseks puuduvad lapsel või noorel sõnad või mõisted. Kunstiteraapia võimaldab lapsel või noorel jõukohaselt tegeleda oma tundemaailma avastamisega ja aidata üle elada sisemaailma valulisi konflikte. Selleks vajalike algtõdede mõistmisel on suureks abiks raamat "Kunst abiks lapse ja noore mõistmisel"."

VICTORIA SCOTTI
kunstiterapeut ja kunstnik, Valencia, Hispaania

"Helen Tartes-Babkina kirjeldab lihtsalt ja arusaadavalt, kuidas lastega kunsti teraapilisel eesmärgil kasutada.

Autor jagab lugejaga soojalt ja lapsekeskselt kunstiterapeudi tööprotsessi ning lisab ka nõuandeid, ideid ja hõlpsalt kasutatavaid harjutusi. Raamatule lisavad väärtust kirkad illustratsioonid ja põnevad juhtumid autori praktikast. Hea abiline neile, kes soovivad lapsi kunsti kaudu mõista ja aidata!"

bottom of page